Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Engelsiz Bir Yaşam Temenni Ediyoruz
Özet: Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Açıklama: 

Anayasamızda yazılı olan sosyal devlet anlayışının, engelli vataşlarımızın hayatın bütün safhalarına etkin ve üretken bireyler olarak katılmasıyla sağlanabileceğinin altını çizen Abdulkadir Bektaş; “sağlanılan fiziki ve sosyal imkânlar da gelişmişlik düzeyimizin en önemli göstergesi olacaktır. Toplumumuzdaki engelli nüfus oranına bakıldığında toplam nüfusumuzun yüzde 12’sine karşılık gelmektedir. Bu nedenden dolayıdır ki, hepimizin öncelikli görevi, engelli vataşlarımıza sahip çıkmak ve onlara insanca yaşam şartları hazırlayarak, karşı karşıya bulundukları engelleri ortadan kaldırmak olmalıdır” dedi.

Engelli hakları söz konusu olduğunda, merhum Necmettin Erbakan Hocanın ismini anmadan geçmenin mümkün olmadığını söyleyen Bektaş; “54. Hükümet Başbakanı merhum Necmettin Erbakan hocamız Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığının kurulması, kamudaki engelli istihdam oranının yüzde 2’den 3’e çıkarılması, engelli araç ve gereçlerinin gelir durumuna bakılmaksızın Sosyal Dayanışma Fonu’ndan ihtiyaç sahiplerine verilmesi gibi birçok ilke imza atmıştır.

Saadet Partisi olarak en büyük önceliğimiz, 54. Hükümet döneminde, engelliler için devrim niteliğinde olan bu çalışmaları daha da ileriye taşımak ve engellilerimizin insanca yaşama şartlarına kavuşturulmasını sağlamak olacaktır. Bunun için de her fırsat ve platformda, vataşlarımızın talep ve beklentilerinin takipçisi olacağız. Engelsiz bir yaşam temennisiyle vataşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum” dedi.


Yayın tarihi:  3.12.2018 10:53:19
Yazdırma tarihi:  6/26/2019 4:06:04 PM