Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Tirebolu’daki Yangın Korkuttu
Özet: Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesi üzerindeki yangın Tirebolu’da heyecanlı dakikalar yaşattı.
Açıklama: 

Tirebolu Belediyesi İtfaiye ekipleri, duman ve alevlerin görülmesinin ardından saat: 14.50 saatinde istasyonuna gelen çatı yangını ihbarı üzerine, olay yeri olan Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesi üzerindeki 7 katlı 3 bloktan oluşan binaya ulaştı.

Saat 14.55’de 3 araç ve 6 itfaiye eri ile olay yerinde müdahaleye başlayan Tirebolu İtfaiyesi, ivedi olarak merdivenli müdahale aracı ile 21 metre yükselerek 2 kişi ile dışarıdan, donanımlı ve giyimli olan itfaiye erlerimizde içeriden yangına müdahale etmiştir, buna bağlı olarak izinli olan 11 itfaiye personelin tamamı da olay yerine çağrılarak söndürme ve soğutma çalışmalarında görev almışlardır. Belediyemiz bünyesinde görev yapan destek personellerimizde olay yerine ivedilikle sevk edilerek çalışmalara katılmaları sağlanmıştır.

Yangın söndürme çalışmaları devam ederken, saat 15.10 itibariyle Görele İtfaiyesi 2 aracı 3 personeli ile Espiye İtfaiyesi ise 1 Araç 2 personeli ile müdahaleye katılarak ekiplerimizin söndürme çalışmalarına destek olmuşlardır.

Espiye ve Görele İtfaiye Ekipleri binanın ön kısmından yangına müdahale ederken Tirebolu itfaiyesine ait merdiven aracı binanın arka kısmından müdahale ederek yangının büyümesini engellemiştir.

Tirebolu İtfaiyesi ekiplerimizde bina içindeki yanar vaziyetteki 7 adet mutfak ve piknik tüpleri ekiplerimizce söndürülüp soğutularak bina dışına çıkartılarak olası bir facianın önüne geçilmiştir. Saat 15.40 itibari ile yangın tamamen kontrol altına alınarak diğer bina ve katlara sıçraması önlenerek, 19.15’e kadar soğutma çalışmaları ekiplerimiz tarafından sürdürülmüştür.

Olay yerindeki ilk tespitlere göre; çatı arasından geçen bacanın temizlik ve bakımlarının yapılmadığından baca içerisinde yanan kurumların, çatı içerisinde bulunan ahşap aksamın ve ısı yalıtım amacıyla serilen petrol türevi izalasyon malzemesine sirayet ederek yangına sebep olduğu, yangının çatı aralığında başlamasından dolayı dışarıdan belli olmayan yangın bir süre kendisini saklayarak içten içe yanarak devam ettiği anlaşılmıştır.

Yangın olayının ardından bir açıklama yapan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak; öncelikle olayda mağdur olan ailelerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendilerini ziyaret ederek acılarını paylaştık. Yaşanan olayda bir can kaybı olmaması tek tesellimizdir. İtfaiye Personelimizin başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Çevre ilçemiz olan Espiye ve Görele’den yardıma gelen İtfaiye ekiplerine şükranlarımı sunuyorum. Ekiplerimiz yarın ilk iş olarak olay yerinde hasar tespit çalışmaları yapacak olup, yaşanan bu vahim olaydan dolayı zarar gören ailelerimizin mağduriyetleri en kısa sürede giderilecektir.


Yayın tarihi:  8.2.2019 12:00:52
Yazdırma tarihi:  8/23/2019 3:05:48 PM