Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Varlık Fonunu Satıyorlar
Özet: Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Saim Öksüz Giresun Baro Başkanlığı ziyaretinde hükümetin seçim propagası olarak kullığı beka mevzusuna değindi
Açıklama: 

Ülkenin yerel seçimler kapsamında bir beka meselesinin kesinlikle olmadığını belirten Öksüz “Giresun belediyesini Saadet Partisi kazığında bu nasıl bir beka mevzusu oluşturacak acaba? Ya da herhangi bir ilçe belediyesini Saadet Partisi kazığında bu ülke kuşatılmış mı olacak?” diye sordu.

Seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına hız veren Öksüz; “Eğer ülkenin bekası mahallesine hizmet götürmek için seçilen belediye başkanlarının meselesi ise o zaman ülkeyi belediye başkanları yönetsin.  Oysa asıl mesele başka. Asıl mesele güç kaybı. Asıl mesele bu güne kadar yürüttükleri menfaat ve çıkar politikası sonrası vataşın güvenini kaybetmiş olmaları. Bu yüzden şehirlere ve ülkeye bir şey kazıramayanlar işi vatan-millet edebiyatına dönüştürmeye çalışıyor. Çünkü biliyorlar ki israf, rüşvet ve rant ile şehirlere ihanet ettiler. Vataşın alın terinden ödediği ücretleri kendi zevk ve eğlencelerine kullanırken Kul hakkı gözetmediler. Devlet malı gözetmediler. İçlerinden biri de çıkıp “biz ne yapıyoruz” demedi.

Olmayan bir beka konusunu seçim meydanlarında dile getirmenin ve dünyaya ilan etmenin tehli bir söylem olduğunu ifade eden Öksüz; “Bir belediye daha fazla kazanacağım diye ülkemizi, dünya kamuoyuna güçsüz ve zayıf göstermenin ne anlamı var? Böyle bir siyasi propaga mı olur? Velev ki böyle bir sorun var, 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler Beka sorunu ortaya çıkmasın diye neden önlem almadı? Sadece yol ve köprü yapmak için mi seçildiler? Bu ülkenin geleceği ve bekası için ekonomiyi mi sağlamlaştırdılar? Dış politikayı mı yoksa iç politikayı mı sağlamlaştırdılar? Ya da geleceğimiz olan gençlerimizi mi sağlam bir şekilde yetiştirdiler? Şayet illa bir Beka sorunu varsa, o da 16 yıldır ülkeyi yöneten siyasi anlayışın varlığıdır. Daha birkaç gün önce seçim gürültüsü içinde Varlık Fonu satışa çıkarıldı. Borca battılar, faize battılar. Şimdi ülkenin son varlıklarını da satıyorlar. İşte asıl Beka sorunu budur” diyen Öksüz “kimse endişe etmesin, gönül rahatlığı ile gidip sıkta oyunu kullansın. Şayet bir gün bu ülkede Beka meselesi gerçekten ortaya çıkarsa, bugün 104. Yılını kutladığımız Çanakkale Zaferi, gururla tarihe bir kez daha yazılır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.


Yayın tarihi:  18.3.2019 11:02:22
Yazdırma tarihi:  12/16/2019 11:20:41 AM