Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Mursallılar Genel Kurulu Yapıldı
Özet: Mursal ve Sultan Köylerini tek çatı altında toplayan dernek ilk genel kurulunu yaparak Lokman Yanık’ı başkan seçtiler.
Açıklama: 

Ağustos 2018 de Tirebolu Demirci Mahallesinde kurulan Tirebolu Mursal ve Sultan Köyleri Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği 24.02.2018 Pazar gün saat 11;00’de genel kurula katılma hakkı olan 38 üyeden 37 üyenin katılımı ile toplı.

Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Uçar derneğin kuruluş ve bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında genel kurula bilgi verdi. İşlerinin yoğun olmasından dolayı başkanlığa aday olamayacağını söyleyen Uçar Yönetim kurulunda görev alacağını ifade etti.  “Bizim köyümüze hizmet için her pozisyon ve görevde olmaktan kaçınamayız” dedi.

Genel kurulu yönetmek için divan başkanlığına Recep Karakoç, divan başkan yardımcılığına Harun Uçar, divan üyeliğine de Raşit Güler teklif edildi. Liste genel kurulun oylamasına sunuldu oy birliği ile kabul edildi. TİRDEF Genel Sekreteri ve Civil Köyü Derneği Başkanı Recep Karakoç’un divan başkanlığında genel kurula gündemdeki maddelere göre devam edildi.

Geçici yönetim kurulunun ibrasının ardında dernek organlarının seçimine geçildi. Tek listeyle gidilen seçimde yeni yönetim kuruluna aşağıdaki isimler oybirliği ile seçildiler. Gündem maddesinde olan TİRDEF üye olmak genel kurulca kabul edilerek Yönetim Kuruluna Tirebolu Dernekler Federasyonuna katılmaya yetki verildi.

Lokman Yanık Başkan, Sedat Uçar Başkan Vekili, İdris Çakmak Başkan Yardımcısı, Adem Yıldız Sekreter, İbrahim Dindar Sayman, Ömer Güler Başkan Yardımcısı. Harun Uçar, Yaşar Karakaya ve Veysel Yılmaz yönetim kurulu asıl üyeliklerine seçildiler.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu adına dilek ve temenniler bölümünde söz alan Lokman Yanık “Öncelikle siz değerli üyelerimize bizlere duyduğunuz güven den dolayı teşekkür ediyorum. İki yıllık görev dönemimizde öncelik tüm Mursal ve Sultan Köylüleri derneğimize üye yapacağız, kısa mesaj sistemi oluşturarak köylülerimiz arasında iletişimi sağlayacağız. Deneğimize bir Web sayfası kuracağız. Köyümüzün tarihine, adet ve geleneklerine sahip çıkmak ve yaşatmak için çalışacağız. İstanbul’da ve ülkemizin değişik yerlerinde bulunan köylülerimizi ile iletişimi geliştireceğiz” dedi.

 


Yayın tarihi:  18.3.2019 11:57:48
Yazdırma tarihi:  12/9/2019 6:04:19 AM