Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Alucra Şöleni Büyük İlgi Gördü
Özet: Alucra Vakfı organizasyonu ile gerçekleşen muhteşem birlik, beraberlik gecesi tarihe geçti.
Açıklama: 

Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılan yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı  "Büyük Alucra Buluşması" etkinliği son zamanların en organize ve en kalabalık organizasyonu olarak hem takdir topladı hem de kültürel ve sanat anlamında seyircilere keyifli saatler yaşattı.

Alucra toplumunun özlemini duyduğu ve tüm kesimleri ile "tek yürek" olduğu Büyük Alucra Buluşmasına camia büyük ilgi gösterirken organizasyonun yapımı, düzeni ve hazırlanışı ile STK’lara kurumsal kimlik anlamında örnek bir çalışma oldu. Engin Ayar ve Hülya Yıldız tarafından sunumu yapılan programda spor salonunun güvenliği ve düzeni ile Engin Alış büyük destek verdi.

Alucra Vakfı yönetim kurulu ile birlikte gençlik kolları ve kadın kollarının aktif görev yaptığı organizasyonda otobüslerin Anadolu organizasyonunu planlayan Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Fatih Yelekoğlu, hemşerilerinin Bağcılar Kapalı Spor Salonuna ulaşmasında büyük rol oynadı. Büyük Alucra Buluşması şöleninin yankıları devam ederken programa katılan protokol ve davetliler ile Alucra camiası Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba ve yönetim kurulunu tebrik ve takdir ettiler.

Şölene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM İdare Amiri Hasan Turan, CHP İstanbul milletvekili Gülizar Emine Emecan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş,  Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Altan Güneş, STK başkanları ile Alucralılar ve davetliler katıldı.

Programda sahne alan Sevcan Orhan ve Mustafa Küçük davetlilere keyifli ve coşkulu bir gece yaşattılar.

VAKIF BAŞKANI SÜLEYMAN BABA &39;&39;BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR&39;&39;

Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, "Büyük Alucra Buluşması" şöleninde yaptığı anlamı büyük konuşma ile hemşerilerinin duygularına tercüman olarak dikkatleri üzerine çekti. Vakıf Başkanı Süleyman Baba, vakfın amacına uygun faaliyetler göstereceğini, toplumun birlik ve beraberliği için çalışacağını, tüm kesimler ile istişare edilerek ortak akıl ile hareket edeceklerini belirtti. &39;&39;Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’’ düsturu ile çalışmalara devam edeceklerini, millî ve manevi duygulara bağlı kalacaklarını, Vakıf bünyesinde siyaset yapılmayacağını belirterek, Yeni Zela’da meydana gelen terör saldırısını kınayarak, 18 Mart Çanakkale zaferini kutladı.

Siyasetin kibar ve önemli isimlerinden CHP İstanbul milletvekili hemşerimiz Gülizar Emecan, yaptığı konuşmada sivil toplum kuruluşlarının öneminden bahsederek davet için Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba ve yönetim kuruluna teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

HASAN TURAN&39;DAN ÇOK SERT TEPKİ VE MEYDAN OKUMA...

TBMM İdare Amiri ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, yaptığı çok sert konuşmada "Giresun uşakları olarak geçmişten bugüne kadar sahip çıktığımız ülkemize yine sahip çıkıyoruz ve her türlü teröre meydan oluyoruz" dedi.

CANİKLİ; "ALUCRA NE ISTEDİYSE ALMIŞTIR"

Alucra Vakfının organize ettiği birlik beraberlik şölenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, yaptığı konuşmada ülke gündemi ve bölgeye yapılan hizmetlerden bahsederek "Hizmet anlamında Alucra ne istediyse almıştır ve istekleri yapılmıştır&39;&39; dedi.


Yayın tarihi:  19.3.2019 11:34:35
Yazdırma tarihi:  12/9/2019 5:00:43 AM