Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuyor
Özet: Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor, Brexit sonrası dünyada, işbirliği fırsatları için İstanbul’a geldi.
Açıklama: 

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Peter Estlin, İstanbul’da  iş dünyasından liderler, regülatörler, ve meslek örgütleri ile Londra ve Türkiye arasındaki iş bağlarının kuvvetlendirilmesi yönünde bir dizi görüşme yaptı. Bu çerçevede Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası – BCCT ve Birleşik Krallık Başkonsolosluğu Ticaret Birimi - DIT organizasyonu ile Türkiye Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği - TÜSİAD üyelerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

“Brexit sonrası finans ve hizmet sektörlerinde Türkiye – Birleşik Krallık işbirliğini güçlendirmek” başlıklı toplantıda sektörler açısından fırsatlar ve ortaklıklar üzerine görüşler paylaşıldı. Brexit sonrası dünyada, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında dijital becerilerin ve finans teknolojileri (fintech) ekosisteminin geliştirilmesi, teknoloji girişimlerinin fonlara erişiminin kolaylaştırılması, sigorta hizmetlerinin dijitalleşmesi ve İstanbul’un bir finans merkezi olarak desteklenmesi gibi alanlardaki işbirliğinin güçlendirilmesi için yapılabilecekler ele alındı. Toplantı sırasında yapılacak işbirliklerinde sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi ile karşılıklı know-how ve üretim sinerjisinin güçlendirilmesi görüşü öne çıktı.

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Peter Estlin, İstanbul ziyaretiyle ilgili olarak görüşlerini “Türkiye, City of London (Londra Finans Merkezi) ve Birleşik Krallık’ın finansal hizmetler endüstrisi için son derece büyük ve uzun soluklu fırsatlar sunuyor. Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki ticari ilişkiler halihazırda bir başarı hikayesi olarak karşımızdadır. İstanbul ziyaretim sırasında, karşılıklı büyümeyi teşvik edebilme konusunda iş dünyasından temsilcilerle fikir alışverişinde bulunduk. Birleşik Krallık, halihazırda Türkiye ile kuvvetli ticari ilişkilere sahip. Bu ziyaretimin amacı gelecek yıllarda da ilişkimizin daha  derinleşmesi ve büyümesi için katkı sağlayabilmek oldu.” şeklinde ifade etti.

Birleşik Krallık Finans Merkezi City of London ile ticari ilişkilerin kuvvetlendirilmesi amacıyla Birleşik Krallık’ın finansal ve profesyonel hizmetler sektörlerinin küresel elçisi Lord Mayor, iş dünyası temsilcileriyle birlikte gerçekleştirdiği İstanbul ziyareti süresince, iç ve dış yatırım fırsatları üzerine görüşmelerde bulundu.

Lord Mayor’a Türkiye ziyaretinde finans teknolojisi, varlık yönetimi ve özel sermaye gibi öncü City (Londra Finans Merkezi)endüstrilerini temsil eden Birleşik Krallık firmalarının yer aldığı üst düzey bir delegasyon eşlik etti.


Yayın tarihi:  10.4.2019 11:41:25
Yazdırma tarihi:  12/16/2019 11:17:15 AM