Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Belediyeler Birliğinde Adaletsiz Seçim Oldu
Özet: Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Çanakçı Belediye Başkanı Av. Tuncay Kasım ve Yavuzkemal Belediye Başkanı Adem Önal Türkiye Belediyeler Birliğinin Giresun seçimine katıldı.
Açıklama: 

Seçim sonrası İl Başkanı Abdülkadir Bektaş sert bir açıklama yaparak, seçimin çok adaletsiz bir şekilde yapıldığını söyledi. Açıklamasının devamında Bektaş; “Belediyeler birliği seçimi demokratik bir ortamdan yoksun, belli bir partinin zihniyetinin tahakkümü altında yapılmıştır. İmza kontrolü,  kimlik kontrolü yapılmadan oy kullırılmış ve seçilecek olan belediye başkanlarının hakları apaçık çiğnenmiştir. AKP zihniyetinin seçimlerle ilgili tahammülsüzlüğü burada da ortaya çıkmıştır. Kendinden başka düşüncelere tahammül edemeyen bu zihniyet, insanlarımız arasındaki kutuplaşmayı artırmaktadır” dedi.

Muhalif olan partilerin de bu birliğin içinde yer almasının kime ne zararı olduğunu anlamakta zorlıklarını söyleyen Bektaş; “sonuçta bütün partiler bu birliğin içinde Giresun’un menfaatleri için bulunuyor ve bulunacakta. Giresun için bir şeyler yapılacaksa, bu niçin bir araya gelerek yapılamıyor? Diğer komşu illerimizin bizi fersah fersah geçmesi işte bu yüzden... Onlar illerinin menfaatleri için muhalefet ile işbirliği yapmakta bir beis görmüyorlar ama maalesef bizde ise tahammülsüzlük had safhada” dedi.


Yayın tarihi:  9.5.2019 14:51:07
Yazdırma tarihi:  6/26/2019 4:12:12 PM