Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Turkcell’den Giresun’da İftar Sofrası
Özet: Türkiye’nin Turkcell’i, sevgi, paylaşma ve bereket ayı Ramazan’da iftar organizasyonlarına bu yıl da devam ediyor.
Açıklama: 

Giresunlu vataşlarla buluşan Turkcell, Giresun Liman Meydanında 2000 kişiye iftar yemeği organize etti. Turkcell, gelenekselleşen Ramazan buluşmalarına bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor. Sevgi, paylaşma ve bereket ayı Ramazan’da, Turkcell Anadolu’da iftar sofralarına misafir oluyor. 30 gün boyunca birçok şehirde belediyelerin düzenleyeceği geleneksel iftar yemeklerine destek olmak için Türkiye turuna çıkan Turkcell, tam 45 ilde 180 bin kişiye ulaşmayı planlıyor.

Belediyelerin kurduğu iftar çadırlarında binlerce kişi sıcak iftar yemekleriyle karınlarını doyuruyor. Turkcell, iftar sonrası etkinliklerle de Ramazan ruhunu katılımcılara yaşatıyor. Musiki ve gösterilerin eşlik ettiği Turkcell ile iftar akşamlarının bir diğer durağı Giresun oldu.

Giresun Liman Meydanında, 2000 kişiye iftar yemeği organize eden Turkcell, düzenlediği ney dinletisi ve ilahilerle de iftara katılanlara keyifli saatler yaşattı.  İftarda ayrıca, Kur’an-ı Kerim de okundu.

Kutsal Mekânlara VR Gözlük İle Ziyaret

Ramazan etkinlikleri kapsamında katılımcılar teknolojinin sunduğu imkânlarla kutsal mekânlara da yolculuk yaptı. İftar çadırının yakınında bulunan Turkcell Teknoloji Tınını ziyaret eden katılımcılar, tırdaki VR gözlük deneyimleme etkinliğiyle gerçek 3 boyutlu görüntüyle kutsal mekânları 360 derecelik açıyla ziyaret edilebildi. VR gözlüklerle deneyimlenen mekânlar arasında Mekke’de Hac, Kâbe, Tavaf, Say, Arafat, Medine’de Mescidi Nebevi, Cennet-ül Baki de bulunuyor. Bunun yanı sıra Eyüp Sultan, Süleymaniye, Bursa Ulucami, Edirne Selimiye Camii, Ankara Hacı Bayram Veli Camii ve Diyarbakır Ulu Camii de ziyaret edilen kutsal mekânlar arasında yer alıyor.


Yayın tarihi:  27.5.2019 11:07:29
Yazdırma tarihi:  12/7/2019 12:36:46 AM