Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Abu Hayat Belediye Çeşmesi Tamamlı
Özet: Alucra Belediyesi tarafından Nisan sonunda başlatılan Belediye Çeşmesinin yapım çalışması Ramazan Bayramı öncesine yetiştirildi.
Açıklama: 

1871 yılından beri ilçede hayat bulan tarihi Belediye Çeşmesi aynı yerinde yeniden hayat buldu. Alucra Belediyesi tarafından eski belediye binasının 2016 yılından satılması ve binayı alan şahıslarında binayı yıktırmasıyla caddeye akan Belediye Çeşmesi 2019 yılında yine aynı yerinde eski günlerinde olduğu gibi ilçe halkına şifa olmaya devam ediyor.

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar; "İlçemizin en önemli simgelerinden olan belediye çeşmesini mevcut yerine yaptık, yıllardır caddeye akıtılan su artık ilçemize yakışır bir mimari&39;de olması gereken yerde. Çeşmemizin yapılmasına vesile olan, emek veren herkese Alucra Belediye Başkanı olarak teşekkürü borç bilirim. Bayram boyunca ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimizin büyük beğenisini kazı, sosyal medya paylaşılan resimlerle binlerce resim paylaşıldı. Amaç hasıl oldu inşallah memleketimize daha güzel işler yapacağız" dedi.

Kadir BEKİROĞLU / Alucrahaber.com


Yayın tarihi:  12.6.2019 11:12:43
Yazdırma tarihi:  9/22/2019 8:18:34 PM