Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Bilim Şenliği Açılış Töreniyle Başladı
Özet: 2019 Bilim Şenliği’nin açılış töreni, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın da katılımıyla 11 Haziran Çarşamba günü Atatürk Meydanı’nda yapıldı.
Açıklama: 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından davetliler huzurunda halk oyunlarının sergilendiği Şenliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu; Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonunda, öğrencilerin bilgi ve becerilerinin etkinliklerle güçlendirilmesinin hedef alındığını belirterek,  “2023 Eğitim Vizyonunda kalıcı öğrenme için okul dışı ve sınıf dışı öğrenme ortamlarının zenginleştirilmesi, Yenilenen öğretim programlarının proje temelli olması, yaparak- yaşayarak öğrenme ortamlarının sağlanması ve geliştirilmesi temel unsur olarak ortaya çıkmaktadır.  Bu kapsamda, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerimiz, TÜBİTAK programları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası proje faaliyetlerinde yer almaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin, kazıkları bilgi ve becerileri kullanarak, bilimsel yolla problem çözme yeteneklerini geliştirmeleri, bilgiyi üretme, çoğaltma ve paylaşmaları hedeflenmektedir. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Bilim Şenliğiyle, öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları çalışmalarda ortaya çıkan eserleri vataşlarımıza sunarak, bilginin toplum ile buluşturulmasını, bilim kültürünün toplumca benimsenmesini, bilginin etkileşimli ve görsel uygulamalarla ge­niş kesimlere yaygınlaştırılmasını amaçlamaktayız” dedi.

Konuşmanın ardından Bilim Şenliğinin açılış kurdelesi, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ve katılımcılar tarafından kesildi. Vali Sarıfakıoğulları beraberindekilerle birlikte çalışmaların yer aldığı stantları tek tek ziyaret ederek incelemelerde bulunurken, projeleri hazırlayan öğrenci ve öğretmenlerle ayrı ayrı sohbet etti ve projeleri hakkında bilgi aldı.

Bilim Şenliğinde Stantlarda; 2018-2019 eğitim öğretim yılında ortaokul ve lise öğrencileri tarafından gerçekleştirilen TÜBİTAK Araştırma projeleri ile ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan projelerden; olmak üzere, toplam 32 proje ve çalışma, hazırlanan çadırlarda sergileniyor.

Giresun Bilim Şenliğinde sergilenen çalışmalar, 11-12 Haziran 2019 tarihlerinde iki gün boyunca vataşlarımızın ziyaretine açık olacak.


Yayın tarihi:  12.6.2019 11:26:40
Yazdırma tarihi:  9/22/2019 8:18:25 PM