Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: İşverenin Sesine Kulak Verin
Özet: Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Giresun esnafını dolaştıklarını esnafının halinin içler acısı olduğunu söyledi.
Açıklama: 

Açıklanan kredi teşvik paketlerini eleştiren Abdulkadir Bektaş, AKP hükümetinin, kredi alamayacakların kriterlerine göre kredi paketini açıkladığını, ama şu a hali içler acısı olan esnafın sorunları için bir çözüm üretmediklerini belirtti.

Seçimden sonra canlanma bekleyen esnaf için piyasanın tamamen bittiğine dikkat çeken Bektaş; “Sayın Maliye Bakanımız sürekli kredi paketleri açıklıyor. Esnafımız adına soruyorum, açıklanan bu kredi paketlerinin kime ne faydası var? Paketler piyasayı canlırmıyor, o zaman nereye gidiyor bu krediler? Sayın milletvekillerimize soruyorum, Giresun’dan Kredi Garanti Fonundan (KGF) kaç kişi yararlanabildi? Bunların cevabını Giresun kamuoyu çok merak ediyor” dedi.

Piyasayı canlırma adına esnaf ile ilgili işlemlerin kolaylaştırılması gerekirken daha da zorlaştığını söyleyen Bektaş; “Esnaf adına kullırılan kredilerin faiz oranları daha önce 0,50 iken şu a, 0,80’e çıkardılar. Esnaf dükkân açınca hemen kredi alabiliyordu, şimdi ise 1 yıl sonra alma şartı getirdiler. AKP hükümeti işleri esnaf adına kolaylaştıracağına, küçük esnafı bitirme çalışması yapıyor. Esnaf adına hareket edilecekse veya bir şeyler yapılacaksa, niçin ilgili kurum ve kuruluşlardan görüş ve bilgi talep edilmiyor? Her şeyi sadece biz biliriz tavrından memleketin selameti için vazgeçilmesi gerekiyor. İstişare olmadan bu işlerin düzelemeyeceğini de artık öğrenmiş olmamız gerekiyor” dedi.


Yayın tarihi:  20.6.2019 12:46:16
Yazdırma tarihi:  12/16/2019 10:45:19 AM