Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Giresunlu Kalıp, İstanbullu Olacağız
Özet: İstanbul’da faaliyet gösteren en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Giresun Federasyonu, köklü yapısı ile 55 yıllık Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğine ziyarette bulundu.
Açıklama: 

Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş ile yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu heyet Okmeydanı’nda bulunan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği&39;ni ziyaret ettiler.

Başkan Mehmet Şimşek “Sivil toplum kuruluşlarının toplum için önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek yaptığı konuşmada ’’medeniyet, tarih ve kültür şehri Şebinkarahisar’ın güzide sivil toplum kuruluşu olan, 55 yıllık köklü tarihi ile Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin amacı; İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin birlik ve beraberliğinin sağlanması, dayanışma içerisinde kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunarak kültürümüzü ve birlikteliğimizi geleceğe taşıyoruz.

Camia olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirten Başkan Mehmet Şimşek, üniversitede okuyan Şebinkarahisarlı öğrencilerimize burs vererek, onların gelecekteki başarılarına destek verilmesi, eğitim seviyelerinin daha üst düzeylere taşınmasını sağlamaktır. Ziyaret için teşekkürlerimi sunuyorum, her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Sıcak ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerini sunan Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, ziyaret amaçlarının üyesi bulunan bütün sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek istişare ve görüş alışverişinde bulunacaklarını belirtti. Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş,”Başarılı bir STK geçmişi olan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğine ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Amacımız toplumsal birlikteliği öne çıkarmak, sevgi ve hoşgörü içerisinde Giresunluluk ortak paydasında yeni dönemde birlikte neler yapılacağı konusunda yol haritası çizerek Giresun camiasının birlik, beraberliğine katkı sunmaktır. Dolayısıyla ‘’Giresunlu kalıp, İstanbullu olmak’’ sloganı ile hem kendi kültürel değerlerimizi yaşamak, hem de yaşadığımız İstanbul’da medeniyeti yakalayarak topluma hizmet etmektir’’ dedi.

Haber: Sadi Toygar


Yayın tarihi:  10.7.2019 11:58:25
Yazdırma tarihi:  11/16/2019 3:29:25 AM