Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: TMO Fındık Alımlarına Başlıyor
Özet: Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Giresun Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada fındık alımlarına başlanacağı belirtildi.
Açıklama: 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan&39;ın talimatları doğrultusunda fındık piyasalarında istikrarın sağlanması, üreticilerin pazarlama sorunlarının ortadan kaldırılarak, depolama ve finansman ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kabuklu fındık alımlarına başlayacağı belirtildi.

TMO’dan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: “Bilindiği üzere Toprak Mahsulleri Ofisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan&39;ın talimatları doğrultusunda fındık piyasalarında istikrarın sağlanması, üreticilerin pazarlama sorunlarının ortadan kaldırılarak, depolama ve finansman ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kabuklu fındık alımlarına başlayacaktır. 

Fındık alımları konusunda her türlü teknik altyapı, personel ve finansman hazırlıklarını tamamlamış olan Toprak Mahsulleri Ofisi, 50 sağlam iç fındık esasına göre;

fiyattan satın alacaktır.

TMO kabuklu fındık alımlarını fiziksel analizle yapacak olup alım esnasında üreticilerimizin sıkıntı yaşamamaları için ürünlerini aşağıda belirtilen şartlara uygun şekilde hazırlayarak alım noktalarına getirmeleri önem arz etmektedir.

Kabuklu fındık alım esasları;

olan tüm fındıklar satın alınacaktır.

Eski yıl mahsulü ürünler kesinlikle satın alınmayacaktır.

Bunların yanında üreticilerimizin ürünlerini kurutarak, sağlıklı olarak korunabilecekleri jüt çuvallar içerisinde alım noktalarına getirmeleri,  İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleriyle irtibata geçerek ÇKS belgelerini güncellemeleri ve revu aldıkları tarihte ürünlerini TMO alım noktalarına getirmeleri önem arz etmektedir.

Ürün bedeli ödemeleri en geç 20 gün içerisinde yapılacaktır.

Üreticilerimiz revularını 19/08/2019 tarihinden itibaren internet üzerinden http://http:\\www.tmo.gov.trveya http://http:\\revu.tmo.gov.tradreslerinden alabileceklerdir. Revu işlemleri ile ilgili aşağıda iletişim telefonları bulunan Şube Müdürlüklerimizden de bilgi alabileceklerdir. Alım başlangıç tarihleri aşağıda yer alan tablodaki gibi olacaktır.

Alımlarımız sırasında üretici memnuniyetini sağlamak ve aksaklıkları gidermek ön pla olup bu kapsamda üreticilerimiz Genel Müdürlüğümüzde kurulan "Alo Ürün Hattı&39;na [0 312 416 34 10 (8 Hat)] fındık alımları konusunda her türlü talep ve düşüncelerini bildirebilirler.

Kabuklu fındık alımlarının ülkemize ve üreticilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                       

 


Yayın tarihi:  10.8.2019 16:28:39
Yazdırma tarihi:  8/17/2019 9:22:02 PM