Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: 50.Yılında Mevlitli Düğün Yaptılar
Özet: Eynesil’in Kemaliye Köyünden olan İsmail ve Hanife Civak çifti evliliklerinin 50. yılında ikinci düğünlerini yaptılar.
Açıklama: 

Genç yaşta sevdalıktan kısa bir süre sonra evlenen çiftin 50 yıl sonrada sevgileri ve mutlulukları yıllar geçmesine rağmen hiçbir şey kaybetmeden devam ediyor. İsmail ve Hanife Civak’ın yaptıkları düğün merasimine çocukları ve torunları da katıldı. 70 yaşında yeniden damat olan İsmail Civak,”Eşim Hanife ile aynı köydeniz. Eşim Hanife ile küçük denecek yaşlarda biri birimizi sevmiştik. Ben köyden ayrılarak Almanya’ya babamın yanına gittim. Babama,’ Türkiye’ye git ve Hanife’yi bana iste’ dedim. Babamda izinli olarak köyümüze gelip Hanife’yi bana istedi. Sağ olsunlar ailesi de bunu kabul etti. 8 Ağustos 1969 yılında düğünümüzü yaparak evlendik. Bu düğün aynı zama köyümüzde eğlenceli ve telli duvaklı ilk düğün oldu. Ben Almanya’ya döndükten bir süre sonra eşim Hanife’yi de yanıma aldım. Ben 70 yaşındayım, eşim Hanife ise 67 yaşında. 50 yıldan bu yana mutlu bir hayat sürdürmekteyiz. 7 çocuğumuz ve 14 torunumuz var. Kışın Almanya’da kalıyoruz. Yaz aylarında ise Türkiye’ye gelerek köyümüzde kalıyoruz. 

Evli olanlar biri birlerinin kıymetini bilsinler. Ufak tefek şeyleri sorun etmesinler. Biz 50 yıldır mutlu ve mesut yaşıyoruz. Herkesin bizim gibi olmasını dilerim. 50 evlilik yıl dönümümüz de eşim ile mevlitli bir merasim yapmaya karar verdik. Konu komşu, hisim akraba bir araya gelerek geçmişimiz anımsadık. Çokta güzel oldu. Düğünümüze katılan herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Ahmet CEYLAN

 


Yayın tarihi:  12.8.2019 10:35:16
Yazdırma tarihi:  12/6/2019 11:13:53 PM