Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Afetlere Birlikte Hazırlanalım
Özet: İzmit Depreminin 20. yılında akıllara yine deprem gerçeği düştü; maalesef son 20 yılda binlerce insanımızı depremlerde ve afetlerde kaybettik.
Açıklama: 

İHH tarafından yayınlanan yazılı açıklamada “İHH olarak bizler ülkemizin her bir yanında yetişmiş arama kurtarma ekiplerinin olması gerektiğine inık. Vakfımızın bünyesinde, ülkemizin çeşitli şehirlerinde bulunan arama kurtarma ekiplerimiz 800&39;den fazla gönüllüden oluşuyor. Ülkemizde veya dünyanın herhangi bir yerindeki olası afetler için hazır bekliyor gerektiğinde müdahale ediyoruz. Bursa&39;da inşa ettiğimiz Marmara Afet Koordinasyon Merkezi, olası bir İstanbul depremine etkin ve hızlı müdahale edebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Biliyoruz ki, hepimizin güvenliği için arama kurtarma ekiplerimizin daima hazır olması bir afet önlemidir. İHH olarak biz, eğitimlerle daha çok gönüllüye ulaşarak; ekipmanlarımızı ve ekiplerimizi genişleterek afetler için daima hazır olmaya çalışıyoruz. Ancak bunun için sizin desteğinize ihtiyacımız var” denildi.


Yayın tarihi:  18.8.2019 10:56:21
Yazdırma tarihi:  4/6/2020 8:59:57 PM