Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: İyiliği ve Güzelliği Paylaşmaya Vesile Olduk
Özet: Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve eşi Fatmagül Erenerle birlikte Aşure Günü etkinliğinde vataşlara aşure ikramında bulundu.
Açıklama: 

Aşure günü dolayısıyla düzenlediği aşure etkinliğine vataşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Cumhuriyet Meydanında önce dualar edildi, sonrada konuşmaların ardından vataşlarımıza aşure ikramında bulunuldu.Belediye Başkanı Tolga Erener, Aşure gününün paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olduğunu söyledi.

Erener, “Muharrem ayına girdik. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin. Muharrem ayı çok faziletli bir ay. İslami takvime göre birçok olaylar, bir çok mucizeler bu ayda meydana geliyor. Maalesef üzüntü veren kerbela olayı da bu ayda yaşı. Rabbim bu güne kadar İslamiyet ve bu ülke için şehit olmuş şehitlerimize rahmet eylesin. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim birbirimize karşı olan sevgimizi ve saygımızı, üzerimize vermiş olduğu bolluğu arttırsın. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. İyiye, güzele ve paylaşmaya vesile olmasını dileriz” dedi.


Yayın tarihi:  12.9.2019 14:20:57
Yazdırma tarihi:  10/29/2020 5:41:41 AM