Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Bulancak’ta Engelsiz Şehir Söyleşisi Yapıldı
Özet: Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH) kapsamında düzenlenen söyleşi etkinliklerinin sonuncusu Cuma akşamı Bulancak Ziraat Odası konferans salonunda yapıldı.
Açıklama: 

Bulancak Farkındalık Platformu Başkanı Gökhan Özcan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Engelsiz Şehir” söyleşisi yüksek katılımla gerçekleşirken, söyleşiye Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem, Sosyal Hizmetler Müdürü Selçuk Türkmen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Kılıç, CHP İl Engelliler Komisyonu Üyeleri, Avrupa Hareketlilik Haftası Koordinatörü Zafer Çamaltı, TÜGVA Bulancak Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, Bulancak Gençlik Derneği Başkanı Süleyman Bayrak, mahalle muhtarları ve misafirler katıldı.

Başarılı bir etkinlik haftası sürdürdüklerini ifade eden AHH Koordinatörü Zafer Çamaltı, “2019 yılı teması “Güvenli yürüyüş ve bisiklet kullanımı” olan Avrupa hareketlilik haftasında, şehirlerde yaşayan sağlıklı bireylerin hareketliliğini artırmaya ve natif ulaşım tercihlerine yönelik farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Biz Bulancak’ta, fiziksel ve bedensel engelli bireylerinde hareketliliğini artırmaya ve şehirle entegre olmalarına yönelik düşünce ve uygulamaları da merkezimize alarak daha fazla farkındalık oluşturmayı tercih ettik. Etkinlik programımızda yer alan iki söyleşiyi onlara ayırırken, Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’ın talimatlarıyla Bulancak’ta başlatılan “Entegre Bisiklet ve Engelli Yolu” çalışmasını uygulamaya soktuk. Bu hafta vesilesiyle, Bulancak’ın hem sağlıklı hem de engelli bireyler için daha yaşanılır ve daha fazla hareket özgürlüğü sunan/sunacak bir şehir olması yolunda atılacak adımların da önünü açmış, gelecek adına umutlanmış olduk. Bu hafta etkinliklerinin sürdürülmesinde emek ve katkı sağlayan başta Belediye Başkanımız Recep Yakar olmak üzere tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Söyleşinin devamında Bulancak Farkındalık Platformu Başkanı Gökhan Özcan, platform olarak sürdürdükleri faaliyetleri ve engelli bireylerin şehirde karşılaştıkları sorunları sunumlarla dile getirerek, taleplerinin karşılanmasında eskiye göre büyük farklar olduğunu, mevcut uygulamalardaki hata ve eksikliklerinde giderilmesi için gerek belediye gerekse diğer ilgili kurumların destek verdiğini dile getirdi. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yer bulmalarının sevindirici bir gelişme olduğuna da dikkat çeken Özcan, söyleşilerine katılan herkese teşekkür etti.

 


Yayın tarihi:  23.9.2019 11:58:28
Yazdırma tarihi:  10/29/2020 4:13:44 AM