Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Kâtip Şadi’ye Hemşerilerinden Vefa
Özet: Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, ilçenin kültür mirası, yaşayan efsanesi kemençe üstadı Kâtip Şadiyi ziyaret etti.
Açıklama: 

Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi yapılarak, taburcu olan ve belediye tarafından tahsis edilen eve getirilen ilçemizin kültür mirası, yaşayan efsanesi kemençe üstadı Kâtip Şadi&39;yi ziyaret etti.

Belediye tarafından tahsis edilen Soğuksu Mahallesindeki yeni evinde istirahate çekilen büyük usta Kâtip Şadi’yi ziyaret eden Belediye Başkanı Tolga Erener, kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti.

İlçenin kültür mirası, yaşayan efsanesi kemençe üstadı Katip Şadi&39;nin durumunun gün geçtikçe iyiye gittiğinin müjdesini veren Erener, “İlçemiz için çok değerli olan yaşayan efsanemiz Katip Şadi amcamız tedavi gördüğü Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinden taburcu edilerek yeni mekanında istirahate çekildi. Kendisinin sağlık durumu her gün iyiye gitmektedir. Kâtip Şadi amcamız için belediye imkânlarını seferber etmeye çalışıyoruz. Kendisine tekrardan geçmiş olsun dileklerimiz sunuyorum. Kâtip Şadi amcamızın tüm sevenlerine selamı var” dedi.

 


Yayın tarihi:  14.10.2019 11:17:39
Yazdırma tarihi:  8/12/2020 9:05:15 AM