Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Elektrik Alt Yapı Çalışmalarına Başlı
Özet: Görele Belediyesi ve Çoruh EDAŞ Görele İşletme Şefliği işbirliğince elektrik enerji hatlarının alt yapı çalışmalarına başlı.
Açıklama: 

Belediyenin destekleriyle 2018 yılı yatırım programına alınarak ilçemize kazırılan toplam maliyeti 3,5 Milyonu bulan AG taşıyıcı, yüksek gerilim hattı giriş, çıkışını sağlayan hücrelerle donatılan 3 adet 630 kWA Elektrik ve güç trafolarının yerlerine yerleştirilmesinin ardından elektrik enerji hatlarının alt yapı çalışmalarına da başlı.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Yeşiltepe ve Aydınlıkevler Mahallelerimiz için büyük sıkıntı olan elektrik kesintilerinin önüne geçmek için başlatılan çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

Hızla büyüyen ve gelişen Görele’nin nüfus bakımından oldukça kalabalık olan mahallelerinden Yeşiltepe ve Aydınlıkevler Mahallesinin yükünü kaldırmakta yetersiz kalan trafolara takviye olarak getirilen trafoların yerlerine monte edilmesinin ardından elektrik enerji hatlarının alt yapı çalışmalarına da başlığını belirten Erener, şunları kaydetti: “Yeşiltepe ve Aydınlıkevler Mahallelerimizin besleyici enerji hattına takviye olarak getirilen trafolar yerlerine monte edildi. Trafolar, elektrik enerji hatlarının yeraltından geçmesiyle beraber faaliyete geçecektir. Böylelikle mahallelerimizin enerji düşümü önlenmiş olacaktır. Toplam maliyeti 3,5 Milyonu bulan hizmetin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, emeği gecen başta Çoruh EDAŞ Görele İşletme Şefliği olmak üzere herkese teşekkür ediyorum”


Yayın tarihi:  1.11.2019 12:18:21
Yazdırma tarihi:  8/12/2020 9:47:26 AM