Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Kaymakam Temiz Veda Etti
Özet: Eynesilde 1 yıl göre yaptıktan sonra Tokat İline Erbaa ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Temiz için Eynesilde veda yemeği düzenlendi.
Açıklama: 

Daire amirleri adına konuşan Eynesil Mal Müdürü Kenan Özgür kendisinden çok memnun olduklarını belirterek başarılar diledi. Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş de yaptığı konuşmasında, Kaymakam Temiz’e yeni görevinde başarılar diledi. Ören Belde Belediye Başkanı Mustafa Eren ile Görele adliyesinden bir hakim ve bir savcımın da kısa söz aldıkları yemekte konuşan Kaymakam Mustafa Temiz birliktelik mesajı verdi.

Temiz yaptığı konuşmada ,”Geçen yıl 10 Kasım itibari ile buradaki görevime başlamıştım. Görev yerimin değiştiğini bu haftadan önce biliyordum. Bu yılda da 10 Kasım’a katıldıktan sonra giderim diye düşünüyordum, ancak bakanlığımız talimatı doğrultusunda hemen yeni görev yerime gitmem gerekti. Eynesil’de kurum amiri arkadaşlarımız ile yerel idarecilerimiz ile ve siyasilerimiz ile çok uyumlu bir çalışma ortamımız oldu. Her yerde ufak tefek sıkıntılar oluyor. Bunun insanın doğasından kaynaklığını düşünüyorum. Bu her yerde var. İlçemizin çok güzel bir ilçe olduğunu düşünüyorum. Eynesil sırtını Sisdağı’na dayamış, önünü Karadeniz’e dönmüş yeşil ile mavinin bir arada olduğu doğal güzelliği olan bir yer. Bunun kıymetini bilmek lazım. Bu güzellik her yerde yok. Memleketimizin her coğrafyası güzel, ama burası bir başka güzel. Onun için Eynesil bir tane diyorum.

Hangi görüşe sahip olursak olalım, hangi düşünceye sahip olursak olalım ilçemiz adına olan bir şeyde birlik olmamız gerektiğini düşünüyorum. Burada ayrımcılık olmaması lazım. Nasıl ki memleket meselesi olduğu zaman her türlü ayrılığı bir kenara bırakıyorsak, ilçemizde de birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim. Yanı bunu her türlü sağlamalıyız. Eynesil için faydalı olan hayırlı olan her şeyde tek ses olmalıyız.

Benim için burada görev yapmak farklı bir tecrübe oldu Karadeniz insanını tanıdım. Güzel bir tecrübeydi. Dostluğunuz ve muhabbetiniz için teşekkür ediyorum. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Haklınızı helal etmenizi istiyorum. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Yemek sonunda Kaymakam Mustafa Temiz’e çeşitli hediyeler verildi. Altınbahçe Restoran’da düzenlenen veda yemeğine Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Eynesil İlçe Jarma Komutanı Uğur Ahmet Alkan, Görele adliyesinden bazı savcı ve hakimler, Eynesil Emniyet Müdürü vekili Osman Ziya Aksu, AK Parti İlçe Başkanı Emrah Takaç, CHP İlçe Başkanı Erhan Cebeci, daire amirleri, İl Genel Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve vataşlar katıldı.

Haber: Ahmet CEYLAN


Yayın tarihi:  4.11.2019 11:45:39
Yazdırma tarihi:  8/10/2020 2:41:38 AM