Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Yeni Altyapı Çalışmaları Başladı
Özet: Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü altyapısı yetersiz olan bölgelerin sorunlarını gidermek üzere çalışmalarına hız verdi.
Açıklama: 

Geçtiğimiz günlerde şehrimizde etkisini gösteren aşırı yağışlar sonrası Seldeğirmeni Mahallesi Kabacakuz Sokak’ta daha önceki yıllarda yapılmış mevcut altyapının yetersiz olması nedeniyle aynı bölge içerisinde yeni altyapı çalışmalarına başlanıldı.

Aşırı yağan yağışlardan sonra hafta sonu bazı mahallelerde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kabacakuz Sokağı’nın altyapısının hızlı bir şekilde yenileneceğini ve vataşlarımızın mağduriyetlerinin giderileceğini söylemişti. Bugün aynı bölge içerisinde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından çalışmalara başlanıldı.

Başlatılan çalışmalar kapsamında sokağın mevcut altyapısını yenilemek için 1000’lik kroge borular ile yaklaşık 300 metre uzunluğunda yeni yağmursuyu hattı yapılacak. Hat yapımının tamamlanmasının ardından yağmursuyu ızgaraları da ihtiyaçlar doğrultusunda yenilenecek. Böylelikle bölgenin hafta sonu yağışlı havalardan dolayı hasar gören altyapısı yenilenmiş ve daha güçlü bir şekilde yapılmış olacak.


Yayın tarihi:  5.11.2019 13:00:49
Yazdırma tarihi:  8/12/2020 9:00:55 AM