Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Şenlikoğlu; Giresun İçin Çalışıyoruz
Özet: Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehir genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyip, vataşların istek ve taleplerini dinliyor.
Açıklama: 

Sabahın erken saatlerinde devam eden çalışmaları incelemek için saha ziyaretleri yapan Başkan Şenlikoğlu, ilk olarak Gedikkaya Mahallesi Sanayi Sitesi kavşağında başlatılan yağmursuyu hat çalışmasını ve ardından ise Aydınlar Mahallesi 76 Nolu Sokak üzerinde geçtiğimiz aylarda başlatılan ve yapımı hala devam eden geniş kapsamlı altyapı çalışmalarını inceleyerek ilgili birim müdürlerinden bilgiler aldı.

Başkan Şenlikoğlu yapılan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi; “Belediyemizin saha birimleri şehrimizin dört bir tarafında çeşitli çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Hazırladığımız çalışma programı kapsamında cadde ve sokaklarımızda çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Sanayi Sitesi kavşağında yeni bir altyapı çalışması başlattık. Yağmurlu havalarda kavşağın altyapısının yetersiz olması nedeniyle su birikintileri oluyor ve ışıklarda bekleyen araçlar büyük sıkıntı çekiyordu. Bu sorunu giderecek olan çalışmamız kısa sürede tamamlanarak alan rahat bir nefes almış olacak.”

Diğer bir çalışmamızda Aydınlar Mahallesi 76 Nolu Sokak üzerinde devam ediyor diyen Şenlikoğlu açıklamasına şöyle devam etti; “Yaklaşık 45 gün önce başlattığımız çalışmanın büyük bir bölümünü tamamladık. Çalışmamız üç ana bölümden oluşuyor. Bunların içerisinde mahallenin içme suyu, yağmursuyu ve kanalizasyon hatları yer alıyor. Toplamda 2500 metre olacak olan üç yeni hatla birlikte mahallenin büyük bir sorunu çözülmüş olacak. Yine aynı yerde mevcut içme suyu hattı güçlendirilerek daha verimli hale gelecek. Kanalizasyon ve yağmursuyu hattı olmayan mahalleye uzun yılların ardından ilk defa güçlü bir altyapı getirilmiş olacak. Ayrıca yolun teh arz eden bölümlerinde de ara ara perde duvar ve taş duvar çalışmaları yapılarak yolun güvenliği sağlı. Bu çalışma sayesinde de bölgede olası toprak kaymalarının yaşanmaması için önlemlerimizi almış olduk. Altyapısı tamamlanan sokağımız yeniden betonlanacak ve vataşlarımızın rahat bir nefes almış olacak. Fen İşleri ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarımız kısa sürede tamamlanacak. Çalışmalar sırasında rahatsızlık vermiş olduğumuz sokak sakinlerine duyarlı davranışlarından dolayı da teşekkür ederim. Onların sorun ve sıkıntılarını gidermek için gece gündüz yoğun mesai harcayan çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ederim.”

Çalışmalardan oldukça memnun kalan mahalle sakinleri ise bu çalışmaların yapılmasını dört gözle beklediklerini, fakat bu zamana kadar herhangi bir çalışma başlanmadığını belirterek Belediye Başkan Aytekin Şenlikoğlu’na ve belediye personellerine teşekkür ettiler.


Yayın tarihi:  6.11.2019 10:38:44
Yazdırma tarihi:  8/12/2020 9:17:44 AM