Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Saadet Partisi Dünya Engelliler Gününü Kutladı
Özet: Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaparak engelli vataşlarımızın sorunlarının çözülmesini istedi.
Açıklama: 

İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, 3 Aralıkta hatırlanan engelli vataşlarımızın ve sorunlarının tüm yıl boyunca hatırlanması ve çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi. Sadece bir güne mahsus yapılan faaliyetlerin veya bir günlüğüne kâğıt üzerinde sunulan çözümlerin sahicilikten uzak olduğunu söyleyen Abdülkadir Bektaş; “popülist söylemlerle, bir günlüğüne hatırlanılan engelli vataşlarımıza yapılanlar ve söylenilenler doğru bir yaklaşım tarzı değildir. Çünkü 4 Aralık günü sabahı yaptığımız ve söylediğimiz her şeyi unutacağız. Ta ki bir sene sonrasına kadar. Engelli vataşlarımızı her gün için hatırlamalı ve biriken sorunlarına çözüm üretmeliyiz. Eğer onları gerçekten önemsiyor isek 365 gün onların yanında olmalıyız” dedi.

Farkında olmasak da her birimizin bir engelli adayı olduğunu asla unutmamamız gerektiğini söyleyen Bektaş; “engelli vataşlarımızın da bu toplumun bir bireyi olduğunu ve aynı haklara sahip olduğumuzu unutmamalıyız. Fiziksel yönden bir takım engelleri olan vataşlarımızın, manevi ve ruhsal yönden bizden hiçbir farkları olmadığını bilmeliyiz. En önemli engelin zihinlerde yerleşmiş olan engelin (önyargının) olduğunun bilincinde olmalıyız. Eğer engelli vataşlarımız için toplumsal hafızamızda yerleşmiş olan önyargımızı kıramazsak, beraberce engellerimizi aşamayacağımızı artık idrak etmeliyiz” dedi.

Saadet Partisi bünyesinde oluşturulan Engelliler Koordinasyonu Merkezi ile engelli vataşlarımızın 365 gün sorunlarının dinlenildiğini söyleyen Bektaş; “Parti olarak engelli vataşlarımızın her zaman yanındayız ve Türkiye’de kalıcı çözümler üreten tek partiyiz.  Bu vesileyle engelli vataşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor ve engellerin beraberce aşılacağı günler temenni ediyorum” dedi.


Yayın tarihi:  3.12.2019 11:10:50
Yazdırma tarihi:  8/12/2020 7:22:44 AM