Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Nihat Öztürk, Halk Şairi Ünvanı Aldı
Özet: Görele Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı, Şair ve Yazar Nihat Öztürk Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Şairi unvanı aldı.
Açıklama: 

Geleneksel Türk Halk şiiri tarzında yazdığı şiirleri Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı bir proje kapsamında Bakanlığa gönderen Nihat Öztürk 4 Kasım 2019 tarihinde görüşmeye çağrıldı.

Geleneksel halk şiirini korumak ve yaşatmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığının gerçekleştirdiği proje kapsamında değerlendirme görüşmesine katılan Nihat Öztürk bu değerlendirmeden başarıyla geçerek Kültür Bakanlığı Şairi unvanı ve belgesi aldı. Bu değerlendirmelerde başarılı bulunan şairlere “Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Şairi” kartı verildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Nihat Öztürk, “Kültür ve Turizm Bakanlığının böyle bir projesi olduğunu öğrendiğimde gerekli belgeleri doldurup şiirlerimle birlikte gönderdim. Sonra görüşmeye çağrıldım. Değerlendirmelerden başarıyla geçince bu unvanı ve belgeyi almaya hak kazım. Yaşadığım bölgede bu tür şiirden çok mani tarzı şiirler yazılıyor. Biz geleneksel Türk halk şiirini bölgemizde yaygınlaştırmaya çalışacağız” dedi.

Haber: Bekir ÖZTÜRK

 


Yayın tarihi:  4.1.2020 10:44:01
Yazdırma tarihi:  2/28/2020 4:56:18 AM