Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: İstenirse Oluyormuş...
Özet: Dünyanın ve Türkiyenin en kaliteli fındığı Dadduk ismi ile marka haline geliyor.
Açıklama: 

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Salonunda yapılan 9.Tirebolu Kültür ve Sanat Günlerinde fındık satış stı açan ve etkinlikte konuşma yapan Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, kurdukları tesisle üreticinin elindeki fındığın değerini artırmayı amaçladıklarını belirtti.

Erim, fındık kırma kavurma ve paketleme tesisi kurduklarını ifade ederek, “Kurduğumuz tesis ile bu işin yapılabilirliğini üreticilerimize göstermek, üreticilerimizi bu işe teşvik etmek, değerli bir ürüne sahip olduğumuzu, bu ürünü işleyerek bu değeri ortaya çıkarmamız gerçeğine kafa yormamız gerektiğinin farkındalığını yaratmaktır.

Odamız üretici tarafından getirilen fındığı kırıp, kavurup, üreticinin isteği doğrultusunda paketleyip üreticiye teslim ediyor. Bu hizmeti karşılığında değirmenci hakkı olarak cüzi miktarda fındık almaktadır. Ayrıca işleme tesislerimizde Dadduk fındık markası ile üretim yapıp Dünyanın en kaliteli Giresun Tirebolu fındığını ve Fındık ezmesini tüketiciler ile buluşturduk‘’ dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in fındık stına uğrayarak ürün aldığı ve başarılar dilediği Dadduk fındık markası için “fındık üreticileri tarafından fındık markası yapmak istenirse oluyormuş, bunların çoğalması dileğiyle, Ziraat odası Başkanı Erim Yaman ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

Program girişinde çeşitli ebatlarda paketlenmiş fındık ve fındık ezmesi ziyaretçilerin alımına sunulurken ikram olarak da dağıtıldı.

HABER: SADİ TOYGAR

 


Yayın tarihi:  6.1.2020 12:40:04
Yazdırma tarihi:  2/28/2020 5:51:09 AM