Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Senin Kadrajından Tirebolu Start Aldı
Özet: Tirebolu Yeniköy Mahallesinin genç muhtarı Osman Altay tarafından Senin Kadrajından Tirebolu konulu, Yaşar Kesimoğlu adı altında fotoğraf yarışması düzenleniyor.
Açıklama: 

Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) ilçeye gezi düzenleyerek genç muhtarı fotoğraf sanatına göstermiş olduğu ilgiden dolayı tebrik etti. Yarışmaya destek olmak adına yarışma için fotoğraflar çektiler.

Yarışmayı Yeniköy Mahallesinde 45 yıllık muhtarlık yapan merhum Yaşar Kesimoğlu’na bir vefa göstergesi ve ilçenin tanınmasına katkı sağlamak için yaptıklarını söyleyen Muhtar Osman Altay sözlerine şöyle devam etti; “Bu yarışmayı öncelikle İlçemizde 60 yılı aşkın bir süre fotografçı olarak esnaflık yapan ve 45 yıl Yeniköy mahallesinde muhtarı olarak görevde bulunan, 2019 yılında, 93 yaşında vefat eden Yaşar Kesimoğlu anısına düzenliyoruz. Diğer amacımız ise fotoğraf sanatı aracılığı ile Tirebolu ilçesi sınırları içerisinde sosyal hayatı belgeleyerek ilçemizin tanına bilirliğini arttırmak, ilçeye ait bir görsel bellek oluşturmak ve geleceğe dönük tanıtım faaliyetleri için kaynak hazırlamaktır.

Bu gün de bizlere destek vermek amacı ile Giresun Fotoğraf Sanatın Derneği ilçemize geldiler, kendilerine teşekkür ediyoruz. İlçemizde bulunan İletişim Fakültesi öğrencileri de yarışmamıza katılım sağlayacaklar. Güzel fotoğraflar çıkacağına inanıyorum. Çünkü Tirebolu doğasıyla, kültürüyle ve tarihiyle her anlamda zengin bir yer.

Yarışmamızın şartnamesine https://yenikoymahallesi.com/fotografyarismasi/ adresinden ulaşabilirler.

Bizleri destekleyen herkese teşekkür eder, yarışmaya katılacaklara başarılar dilerim ”dedi.


Yayın tarihi:  4.2.2020 08:32:48
Yazdırma tarihi:  6/5/2020 9:23:09 PM