Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Çanakçı Deresi Kan Ağlıyor
Özet: Çanakçı Deresi üzerine yapılması planlanan ve geçtiğimiz aylarda gündeme gelen yeni HES projesiyle boynuna takılmak istenen beşinci ilmek yüzünden kan ağlıyor.
Açıklama: 

Bir grup Çanakçı Deresi Sevdalısının dere üzerine yeni yapılması planlanan beşinci HES projesine karşı verdikleri mücadele tüm hızıyla sürerken yaptıkları toplantılarla vataşları bilinçlendirmeye devam ediyorlar.

Facebook üzerinden "Çanakçı Deresi Özgürce Aksın" sloganıyla yola çıkan Çanakçı Deresi sevdalıları CİMER e yapılan şikâyet başvurularının her geçen gün daha da artmasını beklediklerini, hedeflenen itiraz sayısının on binleri bulması için çabaladıklarını dile getirdiler. Ben Çanakçılıyım ve Göreleliyim diyen herkesin elini taşın altına koyup, ÇANAKÇI DERESİ ÖZGÜRCE AKSIN grubuna yardımcı olması gerektiğini belirtirken "Görele Regülatörü ve HES" isimli projeye itiraz etmek için memleket şartı olmadığına ve Türkiye Cumhuriyeti vataşı herkesin projeye itiraz edebileceğine dikkat çektiler.

HES sorununun sadece Çanakçı’nın değil aynı şekilde Görele’nin de sorunu olduğunu dile getiren Çanakçı deresi sevdalıları Göreleli hemşerilerimizden de Çanakçı deresine planlanan beşinci HES&39;e  karşı CİMER e itiraz dilekçeleri yazarak başvuruda bulunmalarını istediler.

Haber: Ali Kaplan http://www.canakci.com.tr


Yayın tarihi:  27.2.2020 07:49:45
Yazdırma tarihi:  10/30/2020 6:33:17 PM