Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Öğrencilere Deprem Eğitimi Verildi
Özet: Deprem felaketine karşı sosyal bilinç anlayışıyla hareket eden Giresun Belediyesi olası deprem zararlarının azaltılmasını amaçlayarak öğrencilere Deprem Bilinci eğitimleri düzenliyor.
Açıklama: 

Bu kapsamda, Giresun Belediyesi öncülüğünde şehrimiz ortaokul ve lise öğrencilerine AKUT tarafından deprem eğitimi verilerek öğrenciler bilinçlendirildi. Vahit Sütlaş Sahnesinde verilen eğitimde, öğrencilere ve beraberindeki öğretmenlere deprem esnasında ve sonrasında yapmaları gerekenler anlatıldı. Eğitmenleri dinleyen öğrenciler, öğrendiklerini tatbikat eşliğinde uygulayarak pekiştirdi. Soru cevap kısmı ile devam eden eğitimlerin sonunda eğitmenler öğrencilerden, öğrendiklerini evde aileleriyle paylaşmalarını istedi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, doğal afetlere karşı verilen eğitimleri önemsediklerini belirterek: ”Çocuklarımız deprem ya da diğer bir afet anında nasıl davranmaları gerektiği konusunda hayat kurtaracak bilgiler ediniyor. Ülkemizin özellikle deprem gerçeğini kabullenmek, bizlere önlemler almaya yönlendiriyor. Biz de deprem konusuna verdiğimiz önceliği çocuklarımıza yönelik eğitimlerle destekliyoruz. Bu eğitimlerimiz devam edecek” dedi.


Yayın tarihi:  6.3.2020 08:10:39
Yazdırma tarihi:  10/29/2020 5:18:30 AM