Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Rekreasyon Alanları İle İlgili Çalışmalar Başlatıldı
Özet: Şehrimizin sahil yolu sınırları içerisinde bulunan rekreasyon alanları ile ilgili Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlunun talimatıyla birlikte çalışma başlatıldı.
Açıklama: 

Başkan Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, günümüzde ve gelecekte çocuklarımıza bırakabileceğimiz yeni hizmet alanları oluşturabilmek adına yola çıktıklarını belirterek: "Vataşlarımızın temiz havayla buluşabileceği, yürüyüş yapabileceği, oturup denizi seyredebileceği oturma alanları, sosyal mekânlar ve yürüyüş yolları artık bir gereklilik haline gelmiştir. Bu kapsamda; Aksu mahallemizdeki eski çöp sahası ve batısında kalan ala, Batlama deresi bitişiği ile Gençlik Merkezi arasında kala, Cumhuriyet Parkı ile Hükümet Konağı arasında kalan ala, Botanik Park ile doğusunda kalan ala, Üç Kayalar Balıkçı Barınağı ile Emniyet Müdürlüğü karşısında kalan ala dolgu amaçlı imar planı çalışmaları yapılabilmesi amacıyla imar planına esas gerekli tetkik çalışmalar başlatılmıştır. Ayrıca Batlama deresi ile Gençlik Merkezi arasında kalan ala ve Cumhuriyet Parkı ile Hükümet Konağı arasında kalan ala etüt çalışmaları devam etmektedir. Diğer alanlarda da imar planına esas Jeolojik ve Jeoteknik etüt raporu uygun bulunmuştur. Aksu çöp alanı ve batısında yer alan dolgu alanına ait teklif planlarımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayına sunulmuş olup, kurum görüşleri sonucunda Bakanlık tarafından onaylanacaktır.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, söz konusu kıyı dolgu alanlarının gelecek nesillerimize bir miras, halkın nefes alabileceği, insanların sosyal ve yeşil alan ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar olarak kalacağını belirterek: “Belediyemiz tarafından sürdürülen bütün çalışmalarımız, halkımızın bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayacak yönde olması için var gücümüzle devam etmektedir” diye konuştu.


Yayın tarihi:  8.3.2020 17:19:22
Yazdırma tarihi:  10/30/2020 6:46:14 PM