Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Çamolukta Coronadan İlk Ölüm Gerçekleşti
Özet: Çamoluk İlçesinde corona virüs testi pozitif çıkan bir hasta tedavi görmekte olduğu Giresun İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.
Açıklama: 

Geçtiğimiz haftalarda umre ziyaretinden İstanbul’a gelen, bir kaç gün sonra da Çamoluk İlçesi Karadikmen Köyüne giden yüksek ateşle Giresun İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alınan M.Y’nin sağlık durumunun iyi olduğu, M.Y&39;nin eşi Havva Yetimova (83) yakalığı korona virüs hastalığına yenik düştü.

Havva Yetimova&39;nın cenazesi için aileden görevlendirilen 3 kişi İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cenazeyi izolasyon kurallarına uyarak Çamoluk Karadikmen Köyü&39;ne getirerek, Belediye tarafından köy mezarlığı civarında hazırlanan özel mezarlık alanına 2 Nisan Perşembe günü defnedilecek.

Bir hafta önce karantina altına alına köy için tüm tedbirler devlet kontrolü ile titizlikle sürdürülmektedir. Öte yan; aynı köyden aynı hastanede corona virüs tedavisi gören hastalar için tüm tedavi ve tedbirler uygulanmaktadır. 

Şebinkarahisar ajans: Gülsen Akyol Mutlu


Yayın tarihi:  2.4.2020 12:30:42
Yazdırma tarihi:  10/30/2020 8:01:13 PM