Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Muhtarlar Sürekli Uyarıda Bulunmak Zorunda Kalıyor
Özet: Son zama gurbetçilerin ve şehir merkezlerinde oturanların korona virüs (Covid-19 )den korunmak için köylere akın etmesiyle köy muhtarları köy ahalisini sürekli uyarmak zorunda kalıyor.
Açıklama: 

Yurt genelinde bu konuda çok eğlenceli videolar paylaşılsa da konu çok ciddi. Hayatınızla kumar oynamayın. Evde kalın, evde hayat var sloganıyla herkesin kendisini izole etmesi gerekiyor. Bu işin şakası yok. Yetkililerin uyarılarına uyun, herhangi bir sorunla karşılaşanların muhtarlara ulaşarak sorunlarını halletme yönüne gitmeliler.

Sosyal medya üzerinden bu sabah uyarıda bulunan Ahurlu Köyü hesabından yapılan uyarı tüm yurttaşlarımızın diline tercüman oldu. Ahurlu Köyü hesabından yapılan açıklama şöyle; “Sevgili köylülerim malumunuz üzerine bütün dünyayı saran corona virüsü ile bütün dünya gibi ülkemizde savaşmakta. Bu kadar tehli bir illete karşı köyümüz dışında (İstanbul Sakarya Yalova Bulancak v.s) de yaşayanlar son zamanlarda köye dönmekte tabii ki dönmek hakları. Lakin gördüğümüz üzere hiçbir şey yokmuş gibi hoş beş sarmaş dolaş ve misafirlik aynen devam etmekte. Ne olur köye dışardan gelenler kendilerini evlerinde 14 gün izole etsinler. Yoksa bütün köy karantinaya alınmak durumunda ve çanlar vermek gibi durumlarla karşılaşabiliriz kimse bu vebale ortak olmasın. Bu illet o kadar hızlı ve o kadar kolay bulaşıyor ki siz bile anlayamazsınız. Sizden ricam kendinizi izole edin herkes birbiriyle sosyal izoleyi korusun ne olur can veya canlar vermeyelim.”

Haber: Bulancak Ajans

 


Yayın tarihi:  3.4.2020 12:10:16
Yazdırma tarihi:  10/20/2020 2:47:33 PM