Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Din Görevlisinden Örnek Davranış
Özet: Giresun Diyanet-Sen Şube Başkanı Sami Şimşekin sosyal medya hesabından paylaştığı haber, bütün din görevlilerine örnek olacak nitelikte.
Açıklama: 

İmam Ayhan Yıldız&39;ın ailesiyle birlikte yaptığı yardım tüm insanlara örnek olacak nitelikte. Paylaşılan haberin videosunda Espiye&39;de yaşlı aileyi zor şartlar altında yaşadıkları harabe evden çıkartıp, tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, kira, elektrik, su gibi giderlerinde karşılanacağını söyleyip yaşlı aileyi belki de son günlerinde daha rahat yaşayacakları bir ortama taşıması. 

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir." Hadisine uyan bu yardımlaşmayı, ülkemizdeki tüm camilerde görev yapan imamlarımızın, din görevlilerimizin, cemaatiyle, bulundukları bölgelerdeki insanlarla ilgilenip bu tür sorunların çözümüne yardımcı olabilirler.

Giresun Diyanet - Sen Şube Başkanı Sami Şimşek&39;in, Espiye cami görevlisi Ayhan Yıldız için yaptığı paylaşımı ise şöyle; "Espiye cami görevlilerimizden Ayhan Yıldız hocamızın ailesiyle beraber, kendi imkan ve gayretleriyle yaşlı bir aileyi baraka bir evden, yaşanabilir bir eve kavuşturması bir meslektaşımız olarak bizleri son derece onurlırmıştır. Ayhan hocamızla eşine, çocuklarına sonsuz teşekkürler."

Haber: Hüseyin Şenol Odacı


Yayın tarihi:  4.4.2020 12:14:46
Yazdırma tarihi:  10/20/2020 1:51:10 PM