Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Şebinkarahisar Bir Değerini Daha Kaybetti.
Özet: Şebinkarahisar dernekçiliği duayen bir ismini kaybetti. Hasanşeyh Köyü Derneğinin kurucu başkanı Ali Bal geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
Açıklama: 

Şebinkarahisar toplumunun 1950&39;li yıllarda İstanbul&39;a göç hareketinin başlaması ile birlikte topluma yön vererek, derneklerin kurulmasında öncülük eden ve 1960&39;lı yıllarda kendi köyü Hasanşeyh Köyü Derneğinin kurucu başkanı olan ve devamında onursal başkanlığa getirilen değerli büyüğümüz Ali Bal ağabeyimiz, geçirdiği kalp krizi sonrası hakkın rahmetine kavuşmuştu.

Bir asra yakın yaşamında hep cemiyetin içinde olan merhum Ali Bal yakın zama Mavi Karadeniz TV ekranlarında yayınlanan Sadi Toygar ve Merhum Metin Ruşen tarafından sunulan "Kültür Vadisi" programına katılarak hem dernekçilik anılarını anlatmış hem de sivil toplum kuruluşlarına önemli tavsiyelerde bulunmuştu.

Merhum Ali Bal ağabeyimize Allah&39;tan rahmet diler kederli ailesine ve Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekânı cennet, ruhu şad olsun


Yayın tarihi:  7.4.2020 11:52:58
Yazdırma tarihi:  10/27/2020 7:09:17 PM