Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Alımlar Objektif Usullerle Yapıldı
Özet: AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, koronavirüs salgını ile topyekun bir mücadele verildiği bir dönemde hiçbir vataşın bir diğerinden üstünlüğü ve ayrıcalığının bulunmadığını kaydetti.
Açıklama: 

İl Başkanı Tatlı, Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığıyla yeni istihdam edilen sağlık personelleriyle ilgili ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek, istihdam edilen personellerin tek tek noter huzurunda çekilen kura ile belirlendiğini açıkladı.

Tatlı, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile açılmasına az bir süre kalan yeni 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde istihdam edilecek olan 387 sözleşmeli sağlık personelinin ÖSYM başkanlığı tarafından yerleştirme usulüyle, 292 sürekli işçi sınıfındaki sağlık personelinin ise 08 Nisan 2020 tarihinde İŞKUR tarafından noter huzurunda çekilen kura ile belirlendiğinin altını çizerek, bir kayırma ve torpilin söz konusu olmadığını, ataması yapılan 679 yeni sağlık personelinin hayırlı olmasını diledi.

Tatlı, Giresun’a ataması gerçekleşen 679 yeni sağlık personelinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’e teşekkür etti.

Tatlı, koronavirüs salgınına karşı devletin tüm kurumlarının başta hiçbir geliri olmayan ihtiyaç sahipleri olmak üzere tüm vataşların yanında olduğunu sözlerine ekledi.


Yayın tarihi:  12.4.2020 12:46:41
Yazdırma tarihi:  9/22/2020 6:27:17 AM