Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Tengirden Takdir Toplayan İşler...
Özet: Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, kendi sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, zor durumda bulunanların kendisine ulaşmasını istedi.
Açıklama: 

Tengir mesajında “Her kimin karnı açsa her kimin ihtiyacı varsa Cumhurbaşkanının temsilcisi olarak buradayım” dedi. Kaymakamın bu hareketi büyük takdir topladı.’’Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Kimsesizlerin kimidir. İlçe Kaymakamı olarak; her kimin karnı açsa her kimin ihtiyacı varsa Cumhurbaşkanının temsilcisi olarak buradayım.

Korona virüs tedbirleri kapsamında başkanlığımda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu olarak bugüne kadar 2.000’in üzerinde vataşımıza yardım ulaştırdık. Ekmeğinden, ilacına, gazetesinden, mutfak ihtiyaçlarına kadar aklınıza gelecek her şeyi ulaştırdık. Ulaştırmaya da devam ediyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Devletimizin her tedbirini talimat bilip bu şekilde davrık ve çalıştık. Çok şükür ki salgını ilçemizde sokmadık, karantinalı köyümüz, mahallemiz olmadı. Geçtiğimiz hafta PTT, bekçi, polis, jarma ev ev dolaşarak 745.000 TL parayı Vataşlarımıza evlerinde takdim etti.

2.Faz ödemelerinde de 600.000-650.000 TL ödeme gerçekleştireceğiz. Toplamda 1.5Milyon TL’ye yakın bir ödemeyi gerçekleştirmiş olacağız. Yakında emeklilerimize dağıtılacak bayram ikramiyesini hariç tutuyorum. Allah devletimize zeval vermesin.

Önümüzdeki hafta en az 5000 maskeyi çarşıda pazarda, dükkânında ekmeğinin peşinde koşan esnafımıza Kaymakamlık olarak maskelerini dağıtacağız. Zaman zaman çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diyerek yardım kampanyası yapmak isteyen vataşlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak şu an ilçemizde bir ihtiyaç bulunmuyor. Devlet buradadır ve görevinin başındadır. Herkese teşekkür ediyorum. Tedbiri elden bırakmayalım, kısa sürede el birliği ile bu salgından kurtulalım. Hepinize sağlıklı günler dilerim” dedi.


Yayın tarihi:  12.4.2020 13:05:25
Yazdırma tarihi:  10/29/2020 4:28:46 AM