Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık:  Giresunda Haksız Fiyat Artışı Yokmuş
Özet: Giresun Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hiçbir üründe haksız fiyat artışı yok dedi.
Açıklama: 

Yıldırım “Bazı firma ve işletmelerce gerek Covid 19 salgını süreci, gerekse Ramazan ayının gelmesini bahane ederek fahiş fiyat uygulamasına gidildiği yönünde gelen bilgiler üzerine, vataşlarımızın mağduriyet yaşamamaları ve bu tür kötü niyetli uygulamaların önüne geçilmesi için, İl Müdürlüğümüzce Merkez ilçemiz başta olmak üzere Espiye, Tirebolu, Görele ve Bulancak ilçelerimizde yerel zabıta ve maliye ekibiyle beraber Haksız Fiyat Artışı (HFA) denetimi yapılmıştır.

Bugün 5 ilçede, 11 firmada 42 ürünün (Patates, soğan, domates, sivri biber, sarımsak, un, makarna, sıvıyağ, limon, tuvalet kâğıdı, mercimek ve makarna gibi) denetimi yapılmış ve herhangi bir aykırılığa rastlanmamıştır.

Ayrıca; İl Müdürlüğümüzce bugüne kadar toplamda 287 firma ve 1319 ürün denetimi yapılmıştır. Denetimler aralıksız devam edecektir. Şikayet ve taleplerinizi Ticaret Bakanlığı sitemizdeki HFA sistemi üzerinden yapabilirsiniz” dedi.

Mesaja yapılan yorumlarda birçok ürüne birçok yerde haksız fiyat arışı yapıldığı yönünde yorumlar yapıldığı gözlerden kaçmadı.


Yayın tarihi:  24.4.2020 11:50:13
Yazdırma tarihi:  9/22/2020 11:21:19 PM