Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: 23 Nisan Coşkusu Evlere Yayıldı
Özet: Koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, bu yıl okullarda değil, evlerde yapılıyor.
Açıklama: 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Doğankent ilçesinde balkonlar süslenmeye devam ediliyor. Öğrenciler, evlerden videolu şiirler hazırlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna ortak oldular. Hazırladıkları videoları öğretmenleri aracılığı ile paylaşmaktadırlar. Bugün saat 21.00&39;de Doğankent İlk ve Ortaokul öğrencileri evlerinin balkonlarından törene katılarak İstiklal Marşımızı söyleyecekler.

Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden yaptığı açıklamada, bu etkinlik çerçevesinde ilçede bulunan tüm vataşlara Türk bayrağı dağıttık. 23 Nisan 2020 Perşembe akşamı saat 21.00&39;de Belediye hoparlöründen okunacak olan İstiklal Marşı etkinliğine vataşlarımızı bayraklarıyla beraber balkon ve pencerelerinden katılmalarını bekliyorum.

Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin de yaptığı açıklamada, Milli Bayramlar, toplumsal birliktelik ve beraberliğin en önemli simgesidir. Milli Bayramlar, ulus olmanın altında yatan birlik ve beraberlik duygusunu halka aşılayan en önemli unsurlar arasında yer alır. Bağımsızlığımızın göstergesi olan meclisimizin açılmasıyla birlikte Türk çocuklarınında bağımsız, özgür ve hür olmaları gelecek yarınlara sımsıkı sarılmak ve kendi öz benliğinde olan duygularla yarınlarını düzgün inşa etmek üzere kurgulanmış bir bayramdır. Başta büyük önder Atatürk olmak üzere, ilk Meclis’in kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutluyorum.

Doğankent Belediyesi önünde 23 Nisan 2020 Perşembe akşamı saat 21.00&39;de yapılacak tören mesafe kuralına uygun olarak Kaymakam Tuncay Karataş, Belediye Başkanı Rüşan Özden, İlçe Jarma Komutanı Teğmen Oğuzhan Özturan, Emniyet Amiri Kenan Altun ve kurum amirlerinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Haber: Seyit Güvendi

 


Yayın tarihi:  24.4.2020 12:15:57
Yazdırma tarihi:  9/22/2020 11:47:41 PM