Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Deva Partisi Giresunda Örgütlendi
Özet: Deva Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal ve yönetim kurulu üyeleri Ada Restoranda yapılan yemekli toplantıda basın ile tanıştılar.
Açıklama: 

Toplantıda konuşan Okusal “İlimizde meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden şehitlerimize ve vataşlarımıza Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Mağdur olan vataşlarımıza ve kurumlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Burada bulunmamızın esas gayesi Giresun basınına parti mensuplarımızı tanıtmak, siz değerli basın mensuplarımızı tanımak ve partimizin Giresun teşkilatlanması ve genel politikaları hakkında bilgi vermektir.

Ali Babacan önderliğinde kurulan partimiz 6. ayını doldurmuştur. 72 ilimizde de il başkanları ataması yapılmıştır. 24 Temmuz 2020 tarihinde de tarafıma ve diğer kurucu üye arkadaşlarıma Giresun il teşkilatını kurma görevi verilmiştir. Bu görevi aldıktan sonra hemen il ve ilçe teşkilatlarını kurmak üzere çalışmalara başladık. Görevin tarafımıza verilmesinden sonra Giresun halkının partimize ve özellikle de Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’a göstermiş oldukları teveccüh, üzerimize almış olduğumuz sorumluluğun ne kadar büyük olduğunu bize göstermiştir. Giresun halkının büyük desteğiyle 30 gün gibi kısa bir sürede 21 kişiden oluşan il yönetimi ve merkez ilçe başta olmak üzere Bulancak, Keşap, Görele, Tirebolu, Şebinkarahisar ve Alucra ilçelerinde teşkilatlanarak siyasi Partiler Kanunu’na göre seçime katılma yeterliliğini yerine getirdik. Diğer ilçelerimizde de teşkilatlanma çalışmalarımız ivedilikle devam etmektedir.

Parti programımızdan da anlaşılacağı üzere DEVA Partisi olarak kuruluş amacımız;

  1. Siyasette hakkını arayan,
  2. Denetleyen,
  3. Düşünen,
  4. Eleştiren bireylerden oluşan bir toplum oluşturmak ve kendilerini ifade edecek özgür bir ortam sağlamaktır.

Güçlü birey güçlü bir toplumu, güçlü bir toplum da güçlü bir devleti oluşturacaktır. Hedefimiz; kuvvetler birliği değil de kuvvetler ayrılığına dayalı güçlü ve bağımsız birer yasama yürütme ve yargı erki tesis etmektir. İfade özgürlüğü, düşünen toplum, kamu kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılması ve kamu harcamalarında şeffaflığın ve hesap verilebilirliğin sağlanması en büyük amaçlarımızdan biridir” dedi.


Yayın tarihi:  10.9.2020 09:45:28
Yazdırma tarihi:  10/29/2020 4:27:11 AM