Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: AKP İl Başkanı
Açıklama: 

AKP Giresun İl Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu, Cumartesi günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Giresun Belediye Başkan adayı olarak açıklı.

10&39;u aşkın aday adayı içinde Sayın Şenlikoğlu tercih edildi.

AKP bir hafta önce, Giresun&39;da müracaat etmiş aday adaylarının parti içinde konumunu belirlemek maksadına yönelik; temayül yoklaması yapmıştı. Bu yoklamanın neticesi belli olmadı. Ankara&39;da bir iki kişi dışında neticeyi bilen olmadı.

Diyeceksiniz ki bu yoklamadan Sayın Şenlikoğlu&39;nun birinci çıkma ihtimali var.

Ama öyle veya böyle üst kurullara kendisini kabul ettirmiş, aday olarak ilan edilmiş.

Sayın Şenlikoğlu sayısız seneler AKP İl Yönetiminde çeşitli görevler almış bir partili oluyor. Seveni olması çok normal.

Bazı AKP&39;liler isme olumsuz bakıyor. Kerim Aksu karşısında şans tanımıyor. Onların görüşü.

Şenlikoğlu hakkında bir başka açıdan değerlendirme yapılabilir.

İlimizin Doğu Karadeniz Bölgesinde yeteri kadar hak ve hukuku savunulamıyor. Mesela fındık; Kasım ayında fiyat belirlenir, mahsul alımlarına mı geçilirmiş? Bu mahsulü devlet alacakmış ta, bir gecikme varsa; müsebbibi kim? Devlet mi, yoksa mahalli politikacılar mı?

Veya Sisdağı başta olmak üzere, Bektaş, Çaldağı, Kümbet gibi vataşın ortak kullığı yaylalarda, 2017 ve 2018 de yapılan evlerin bir kısmı çatır çatır yıkılıyorsa, göz yuman, görmemezlikten ve duymazlıktan gelen kim?

Derler ki, hakkında kanun maddesi var. Giresun basını yazdı. Hatırlattı. Bu kanun sadece Giresun vataşını mı ilgilendiriyor? Kaçak yapılaşmayı zan altında tutan yayla evleri; Trabzon, Ordu ve Rize yaylalarında koruma altında. Bu zamana kadar Sisdağı&39;nda 60, Çaldağı&39;nda 20, Kümbet civarında 25 e yakın yayla evi yıkıldı.

Sayın başkan adayı avukattır. Bu yıkım işi adaletsiz uygulanıyor. Bir il önüne geleni yıkarken, diğer il seyrediyor. Bu olay Sisdağı&39;nda oluyor. Ama Giresun AKP il yönetimi susuyor. Kanun diyor, hukuk diyor. Bu yönetimin başında da bir kanun adamı oturuyor.

Halkını devletine karşı savunmamış veya savunma lüzumu görmemiş bir adayın, Giresun&39;a Belediye Başkanı olunca, yani eline yetki alınca, belediyede hangi derdine çare olabileceği düşünülmez mi?


Yayın tarihi:  26.11.2018 15:43:02
Yazdırma tarihi:  7/18/2019 3:08:19 PM