Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat


Başlık: Kümbet Yolunda Işıklar Yanmıyor
Özet: Giresunun en meşhur yaylası olan ve Yaylaların Başkenti olarak da bilinen Kümbet Yaylasına çıkan yolda yeterli ışıklırmanın olmaması şikayetlere neden oluyor.
Açıklama: 

Kümbet Yaylasına çıkan yol üzerinde bulunan Dereli İlçesi ve Duroğlu Beldesi ile bazı köyler hariç yolun büyük bir kısmında ışıklırma olmaması trafik kazalarına davetiye çıkartıyor. Ülkemizdeki trafik kazaları için yapılan araştırmalarda en çok insan hatasından dolayı trafik kazalarının oluştuğu biliniyor. Ancak Kümbet Yaylası’na giderken ya da dönerken hava karardıktan sonra seyahat edecek yolcular bu yoldaki ışıklırmalar yetersiz olduğu için her an trafik kazası ile karşı karşıya gelebilirler.

Giresun Merkez’den Duroğlu Beldesi ve Dereli İlçesi’nden geçerek Kümbet Yaylası’na giden yoldaki ışıklırmaların yetersizliğinin yanı sıra asfalttaki çizgilerin silinmiş olması ve yol kenarlarına reflektör konulmaması bu yolda seyahat eden yolcuların yoldan savrularak dere yatağına, uçuruma ya da yol kenarlarındaki yükseltilere çarpma ihtimali bir hayli yüksek. Bunun yanında araçların birbirine çarpmasına da sebebiyet verecek bu durum, ciddi kazaları ve can kayıplarını da beraberinde getirir diye yorumlanıyor.

Haber: Hakan Uğurlu –http://www.kerasushaber.net


Yayın tarihi:  16.10.2020 19:46:45
Yazdırma tarihi:  10/28/2020 8:30:33 AM